We will call you
İsim Soyisim
Telefon Numarası
E-Mail
Arama Zamanı
Tatilinizi Birlikte Planlayalım
0242 323 95 05
,

KUŞADASI

Ege’nin en güzel koyu Kuşadası, uluslar arası ölçekli yat limanı ile Türkiye’nin önemli deniz giriş kapısı konumunda ve gelişmiş kruvaziyer turizmi ile dikkat çekiyor. Bakir kumsallar, berrak deniz ve kilometrelerce uzanan mavi bayraklı plajlar, konaklamanın güvenli adresi oteller, tatil köyleri, pansiyonlar ile birbirinden alternatifli olanaklar sunuyor.

Zengin tarihi geçmiş ve arkeolojik çeşitliliğin yansıdığı Güvercinada, Pygale, Kasıkalesi, Davutlar, Kurşunlu Manastırı, Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı, Neopolis, Kaleiçi Cami oldukça etkileyici alanlar olarak öne çıkıyor.

Kuşadası'nın ne zaman ve kimler tarafından kurulduğu kesin olarak bilinmemekte ise de, Kuşadası yakınında Yılancı Burnu denilen yerde, Efes'e bağlı Neopolis ismi ile İyonlar tarafından kurulduğu sanılmaktadır. Şehir daha önce, Pilavtepe eteklerinde, Andızkulesi denilen yerde kurulmuştur. Bir müddet sonra Bizanslılara ait olan bu kıyılara Venedik ve Cenevizliler, ekonomik bakımdan egemen olmuşlardır.

Ulaşım güçlükleri nedeni ile Kuşadası; Andızkulesi mevkiinden alınarak bugünkü yerinde Yeni İskele (Scala Nuova) adı ile kurulmuştur. Kuşadası'nın adını verdiği Kuşadası Körfezi ve yakın çevresi, sanat ve kültür merkezleri olarak bilinmektedir ve ilk çağlardan beri birçok farklı medeniyeti barındırmıştır.


ULAŞIM

Havayolu;

Havayolu ile İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na gelen yolcular buradan karayolu ile Kuşadası’na ulaşırlar.

Karayolu;

Pek çok seyahat firmasının çeşitli illerden Kuşadası’na ve Kuşadası’ndan Türkiye’nin her iline çeşitli saatlerde karayolu ulaşım imkanı bulunmaktadır.

İzmir’den Kuşadası’na yaklaşık 1,5 saatte ulaşabilirsiniz. Kuşadası-İzmir arası her yarım saate bir otobüs seferleri vardır.

Denizyolu;

Kuşadası’nda çift iskeleli büyük bir liman bulunmaktadır. Yurtdışından gelen kruvaziyer gemiler Kuşadası limanında mutlaka mola vermektedirler.